Kadın Emeği Sömürüsüne Hayır!

Kadın Emeği Sömürüsüne Hayır!

Çalışan tüm kadınların ve erkeklerin emeği sömürülüyor. Ama kadınların emeği daha fazla sömürülüyor. Komünist Kadınlar "Kadın Emeği Sömürüsüne Hayır!" başlığındaki broşürde emek sömürüsüne karşı dayanışmaya davet ediyor.

BİR SLOGANDAN ÖTESİ: Asla yalnız değilsin

Böyle yaşamak istemiyoruz, evet. Ama bu çaresizlikten de tek başımıza

çıkamıyoruz. Ne istediğimiz açık:

Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Güvenceli işlerde, iş tanımı net olan işlerde yasal mesai saatleri içerisinde çalışmak istiyoruz. Çalışma koşullarımız sağlıklı olsun istiyoruz.

Anne olduğumuzda işimiz ya da çocuklarımız nedeniyle endişe duymayalım istiyoruz. Devlet temel görevlerini yerine getirsin, herkesin çalışma hakkı ile birlikte sağlığı korunsun istiyoruz.

Çocuk bakımını, yaşlı bakımını kamusallaştıracak adımlar atılsın, bunlar sırtımızda bir yük olmasın istiyoruz. Kreşler ve bakım evleri yaygınlaşsın istiyoruz. Ev işlerini kadının işi olarak görmeye teşvik eden her türlü söylem son bulsun, hayatlarımız dayanışma ve paylaşımla güzelleşsin istiyoruz.

İstediğimiz yaşam için de mücadele etmeye hazırız, dayanışmaya hazırız. Bu broşürü okuyan tüm kadınları komitelerimize çağırıyoruz. Asla yalnız değilsiniz, asla yalnız değiliz.

İndir