Çürümüş düzeniniz batsın!

Çürümüş düzeniniz batsın!

Manisa 1.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’nda askerler, bir ay içinde tam 4 kez zehirlendi.

Geçtiğimiz ay yaşanan zehirlenmede bir asker hayatını kaybederken, bugüne kadar yüzlerce asker tedavi altına alındı.

Askerler akıl almaz bir biçimde bir gün arayla yedikleri yemekten zehirleniyor, ama bu kepazeliğin sorumlularından hesap sorulmuyor.

AKP’nin Manisa milletvekili Selçuk ÖZDAĞ; “Bu konularla ilgili sabotaj ihtimali de araştırılmalıdır” diyerek konuyu sulandırıyor, şehrin valisi ise olayın “psikolojik olabileceğini” ima ediyor.

Dostlar, kardeşler, emekçi halkımız;

Bu düzen, patronların düzenidir.

Bu yüzden iktidar partisiyle olan yakın ilişkisi sayesinde, özel bir yemek şirketi pek çok büyük kamu kurumunun yemek ihalesini alabiliyor, daha çok kar etme hırsıyla kamu çıkarlarını ve halk sağlığını yok sayabiliyor.

Kendi düzenlerinde hep patronlar kazançlı çıkıyor, ama olan hep emekçilere, emekçi çocuklarına oluyor.

Bununla birlikte, bu düzenin sürdürücüsü AKP, bölgedeki çıkarları için ilişki kurduğu,2700 km. uzaklıktaki bir Arap şeyhliği olan Katar’a 5 bin ton gıda yardımı yapıyor, ama ülkesindeki binlerce askerin sağlıklı koşullarda gıdaya ulaşımını sağlayamıyor.

Kapitalizm tel tel dökülüyor.

Buradan tüm emekçilere çağrımızdır;

Bu düzenin artık çıkışı kalmamıştır.

Bu zehrin, panzehiri elimizdedir. Bu düzeni değiştirme, yerine insanca ve onurlu bir düzeni; sosyalizmi kurma mücadelemiz büyümelidir.

Mücadele büyüdükçe asalak patronlar ve işbirlikçi iktidar, bu ülkeyi babalarının çiftliği yerine koyamayacak, faturayı her defasında emekçilere ödettirme pervasızlığında bulunamayacaklardır.

Gün hesap sorma günüdür, gün birlikte mücadele etme günüdür.

Gelin bu rezaletin ve diğer tüm alçaklıkların hesabını birlikte soralım, insanca ve onurlu bir yaşam için verdiğimiz mücadeleyi büyütelim…

Türkiye Komünist Partisi
Manisa İl Örgütü