Artık Yeter: Bu Soyguna İzin Vermeyeceğiz

Artık Yeter: Bu Soyguna İzin Vermeyeceğiz

20 yıldır değişen hiçbir şey yok. Ankaralılar 20 yıldır sayaç ücreti adı altında kazıklanıyor. Melih Gökçek döneminde faturalı sayaçlardan ön ödemeli kartlı sayaçlara zorunlu geçiş yapılmış ve EGO, yurttaşlardan 300 dolar tahsil etmişti. Şimdi ise Başkentgaz ön ödemeli kartlı sayaçlardan faturalı sayaçlara zorla geçiş yapıyor ve yurttaşlardan 593 lira talep ediyor. 

 

Başkentgaz’ın 20 yılı geçen sayaçları sorgusuz sualsiz gaz alımına kapatması ile yurttaşlardan sayaç bedeli zorla tahsil ediliyor. Salgın nedeniyle maaşı kesilen, işsiz kalan, evde kaldığı için fatura yükü gittikçe ağırlaşan yurttaşlar bir de sayaç parası ödemek zorunda kalıyor.

 

Bunun adı zorbalıktır. Başkentgaz kış aylarını fırsat bilerek yurttaşlarından zorla sayaç bedeli tahsil ediyor. Bu zorbalığını kabul etmiyoruz. 

 

Ankaralıları Başkentgaz’ın soygununa karşı birlikte hareket etmeye, sesimizi yükseltmeye çağırıyoruz: Sayaçlar ücretsiz değiştirilsin, alınan sayaç bedelleri iade edilsin, borç bahanesiyle doğalgazı kesilen tüm konutlara yeniden hizmet sağlansın.

 

TKP Ankara İl Örgütü