TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
25.04.2017 18:19

1 Mayıs 2017, boyun eğmeyen halkımızın kitlesel olarak katılacağı büyük gösterilerle kutlanmalıdır. Gelecek umudumuz, işçi sınıfımız gücünü göstermelidir. Bunun için kadın, erkek tüm emekçileri, aydın ve gençleri TKP ile yürümeye çağırıyoruz. TKP, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta düzenlenecek gösterilere İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da kendi yürüyüş düzenini oluşturarak katılacaktır. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin başvurularıyla bu kentlerde yapılacak büyük 1 Mayıs mitinglerine katılacağımızı duyuruyoruz.

18.04.2017 18:12

Dost düşman şunu iyi bilsin: TKP halkın iradesini güçlendirmek için meşru mücadelesini sürdürecektir. Bu mücadele, para babalarına, emperyalist işgal ve savaşlara, Sorosçu müdahalelere ve halk düşmanı gericiliğe karşı mücadeledir. Yarından itibaren her yerde, işyerlerinde, mahallelerde, okullarda Başkanlığa Karşı Komiteler kurulması için çağrı yapıyor, bu komiteleri örgütlüyoruz.

16.04.2017 22:06

Zorbalık, hile ve hırsızlıkla belirlenen referandum sonuçlarının hiçbir meşruiyeti yoktur. Bu sonucu kutlamaya kalkanlar halkla alay etmektedir. Boyun eğmeyen halkımızı, örgütlenmeye, örgütlü hareket etmeye, oldu bittileri kabul etmemeye çağırıyoruz.

14.04.2017 12:03

Her şeyi kirlettiler, her şeyi çürüttüler. Her şeyi sömürdüler, her şeyi kullandılar.

Bu çürümeden temiz bir ülke çıkarmak için referandumda çıkacak HAYIR sadece bir başlangıç olacaktır.

Sandıktan allem edip, kallem edip Evet çıkarmayı başarırlarsa, bu da sadece bizim kararlılığımızı, boyun eğmezliğimizi bileyecektir.

Çünkü haklıyız: Bu böyle gitmez.

Çünkü haklıyız: Boyun Eğmeyenler her zaman haklıdır.

07.04.2017 12:58

Suriye halkının düşmanları, cihatçı çeteleri, uluslararası terör şebekelerini kullanarak kan kusturdukları bu ülkeye saldırmaya devam ediyor. İdlib’de emperyalist medya – şeriatçı ajanlar ortaklığı bir kimyasal silah senaryosu kurdu ve Amerika’nın füze saldırısına bahane uyduruldu.
Erdoğan’ı uyarıyoruz: Amerikan füzeleri ile kalkıştığınız cihadın hesabını soracağız. Hayır! Şimdiye kadar işlediğiniz suçlara yenilerini eklemeye, ülkeyi kendi felaketinize ortak etmeye kalkmayın.

06.04.2017 17:47

İstanbul Valiliği, Türkiye Komünist Partisi’nin 8 Nisan’da Kartal Meydanı’nda yapacağı mitinge izin vermemiştir. Hukuken bu işin peşini bırakmayacağız. Siyaseten ise emekçi halkın sesini kısamayacaklarını bir kez daha ispatlayacağız. 8 Nisan’da saat 16:00'da, tüm halkımızı Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişi aynı anda sanatçılarla, sendikacılarla, aydınlarla, akademisyenler birlikte Boyun Eğme dergisi satmaya çağırıyoruz. 

31.03.2017 23:41

2 Nisan’daki “İstanbul Hayır Diyor” buluşması yasaklandı ama

Halk Hayır demeye devam ediyor hâlâ!

TKP, 9 Nisan günü İstanbul’da “Halk Hayır Diyor” çağrısı ile bir miting düzenleyecektir. Yer ve saat için gerekli hazırlıklar bu hafta sonu tamamlanacak, miting çağrı ve duyurusu Pazartesi günü yayınlanacaktır.

İstanbul Valiliği, Kadıköy’de 2 Nisan günü yapılması planlanan “İstanbul Hayır Diyor” etkinliğini etkinlikten iki gün önce yasaklamıştır. Bu buluşmanın valilikçe uygun görülmemesi ve yasaklanması elbette bizi şaşırtan bir gelişme değildir. Bu yasaklamanın bizim kararlılığımızı artırması ise başkalarını şaşırtmamalıdır.

Toplantı yer ve saatinde değişiklik yapmak zorunda kaldığımız için, günlerdir asılan pankart ve afişler, dağıtılan bildirilerle duyurulan bu buluşmayı bekleyen halkımızdan özür diliyor, 9 Nisan günü yine İstanbul’da, yasaklamalarla susturulamayacağımızı göstermek için toplanmaya çağırıyoruz.

25.03.2017 11:09

Türkiye Komünist Partisi olarak bir kez daha uyarıyoruz: TKP üyesi Deniz Aktaș derhal serbest bırakılmalıdır. Yoksa bir komüniste atılabilecek akıldışı iftiraların bedelini ödersiniz.

24.03.2017 19:40

Halk sevgisi, yurt sevgisi, adalet ve hak arayışı, gerektiğinde insanın canını ortaya koyduğu ideallerdir. Ancak bizim Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Türkiye'nin zengin patron sınıfı için, uluslararası tekellerin çıkarları için verecek bir damla kanımız yok, bu böyle biline.

24.03.2017 15:47

2 Nisan Pazar günü  Saat 15.00'te, Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda emekçilerin, aydınların, müzisyenlerin, oyuncuların, şair ve yazarların, ülkemizin aydınlık düşünce birikiminin parçası olan sanatçılarımızın katılacağı bir açık hava toplantısına hazırlanıyoruz.

İstanbul’u bu toplantıda Hayır demek üzere bize katılmaya çağırıyoruz.