TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
24.03.2017 19:40

Halk sevgisi, yurt sevgisi, adalet ve hak arayışı, gerektiğinde insanın canını ortaya koyduğu ideallerdir. Ancak bizim Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Türkiye'nin zengin patron sınıfı için, uluslararası tekellerin çıkarları için verecek bir damla kanımız yok, bu böyle biline.

24.03.2017 15:47

2 Nisan Pazar günü  Saat 15.00'te, Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda emekçilerin, aydınların, müzisyenlerin, oyuncuların, şair ve yazarların, ülkemizin aydınlık düşünce birikiminin parçası olan sanatçılarımızın katılacağı bir açık hava toplantısına hazırlanıyoruz.

İstanbul’u bu toplantıda Hayır demek üzere bize katılmaya çağırıyoruz.

14.03.2017 11:14

Hollandalı ve Türkiyeli komünistler, iki ülke arasındaki gerilim üzerine ortak bir açıklama yaptılar. Açıklamada Türkiye ve Hollanda hükümetleri eleştirilirken, işçi sınıflarına iki ülke burjuvazisine karşı ortak mücadele çağrısı yapıldı.

12.03.2017 01:22

AKP, emperyalistlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarının bir ürünüdür.

Hollanda’dan, Almanya’ya, ABD’den Britanya’ya... AKP’yi bu ülkenin tepesine konduran emperyalist güçler şimdi ona sırt çevirdiler diye AKP birden milletin temsilcisi oluvermez.

Tıpkı AKP’yi başımıza bela edenlerin şimdi kurtarıcımız haline gelemeyeceği gibi.

Bu rezillik derhal sona ermelidir.

İktidardaki çıkar çetesi, kendinden başka hiçbir şeyi düşünmeyen, ülkemiz için tam bir felakete dönüşmüş olan bu halk düşmanı yapıdan derhal kurtulmalıyız.

Emperyalizme de, onun ayarsız, haddini bilmez kuklalarına da HAYIR

 

 

08.03.2017 10:18

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, bu defa “hayır” diye haykırıyoruz. Sadece referandumlarına değil, bizi içine hapsetmeye çalıştıkları düzenlerine de “hayır” diyoruz. Emeğimize, bedenimize, yaşamımıza  el koyanlara “hayır” diyoruz.

25.02.2017 15:51

Referandumdan dikta heveslilerinin tüm çabasına rağmen halk yararına HAYIR’lı bir sonuç çıkarsa birdenbire rahata ermeyeceğiz.
Aynı şekilde gericiler “kazanırsa” da her şey bitmiş olmayacak. Ülkemiz ve halkımız bir oylama sonucuyla teslim olmayacak.

13.02.2017 12:14

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) kuruluşunun üzerinden tam 50 yıl geçti. 50 yıl önce DİSK’i kuran irade, Türkiye burjuvazisinin ve onu temsil eden sermaye iktidarının işçi hareketini kontrol altına alma çabasına karşı bayrak açtı. 

12.02.2017 13:26

Siyasi iktidarın pervasız bir saldırganlıkla hareket etmesi, tepki ve dirençle karşılaştığı her yerde daha da zorbalaşması sadece kaçınılmaz sonuna daha da yaklaşması anlamına geliyor.

Bu zorbalığa karşı harekete geçenlerin ülkeyi bu noktaya taşıyan nedenleri ihmal etmesi ise aynı şeyleri yeniden ve yeniden yaşamamız dışında bir sonuç vermeyecektir.

04.02.2017 23:37

Patron partisi AKP hem kamusal bir hak olan emeklilik hakkına saldırı hem de patronlara fon yaratarak sermaye sahipleriyle nikah tazelemek amacıyla Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi(BES)'ni yürürlüğe koyarken işçi sınıfının partisi TKP de BES'ten toplu çıkışları örgütlemek için özel bir gazete hazırladı. Yasa kapsamındaki işyerileri için hazırlanan gazete ile patronların saldırısına hep birlikte vereceğimiz yanıtı örgütlüyoruz.

04.02.2017 23:33

İşçi sınıfına dönük saldırıların önemli işaretlerinden biri olan çocuk işçiliği her geçen gün yaygınlaşıyor. Eğitim alıp geleceğe hazırlanması gereken çocuklarımız patronların kâr hırsı nedeniyle tehlikeli koşullarda ve üç kuruşa çalıştırılıyor. Çalışmayı her yurttaş için bir hak olarak gören TKP, çocuk işçiliğin ise asla kabul edilemez olduğundan hareketle hazırladığı bildirileri çocuk işçiliğin yaygın olduğu Güngören-Çeşme bölgesi ve Çağlayan-Gürsel Mahallesi gibi noktalarda dağıtarak bir çalışma başlattı.